Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hnědý chlapeček - Bret

21. 8. 2007

 

Zvláštní znamení: hnědý pejsek má takzvané Bolovy tlapky - chomáčky bílých chloupků na spodní straně nožiček. Více v článku Banchory Bolo - Bolovy tlapky v rubrice Retrívři. U něj jsou patrné jen malinko a to zejména na předních tlapkách, také má takzvanou vrásku resp. pruh chloupků uprostřed čumáčku, které jsou postaveny do špičky.

Foceno 21. srpna 2007 click to comment click to comment click to comment Foceno 28. srpna click to comment click to comment click to comment Foceno 31. srpna click to commentclick to comment Foceno 5. září. Sláva!!! Už vidíme!!! Tak ahoj, světe. click to comment click to comment click to comment

Foceno 9.9.2007 Náš každodenní rituál vážení. click to comment click to comment Foceno 10.9.2007. Už papáme kašičky a takhle krásně se při tom dokážeme zmazat... click to comment click to comment Foceno 14. 9. click to comment click to comment click to comment Foceno 17.9. click to comment click to comment click to comment click to comment Foceno 20.9. click to comment Foceno 25. 9. click to comment click to comment click to comment > Foceno 29.9. click to comment Foceno 4.10. click to comment click to comment click to comment click to comment Foceno 8.10. click to comment click to comment click to comment click to comment click to comment click to comment click to comment click to comment click to comment click to comment click to comment click to comment click to comment Foceno 11. 10.
Hnědé štěňátko - Bret vyletěl z hnízda jako druhý v pořadí ve čtvrtek odpoledne. Tak hezky poslouchej páníčky, Bretíku a dělej jim jen samou radost. click to comment
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Bret

(Denisa, 5. 11. 2007 21:45)

Bretíček je šikovný chlapeček. S tím mazlením to je těžký, oni jsou asi pejskové trošku menší mazlíci než fenečky. Ale třeba to ještě u Bretíčka přijde. Naše Veronka má taky někdy období, kdy se nechce mazlit vůbec a z toho na ní přijde mazlivé obdobíčko a to jí pak nepoznáváme.
Tak se mějte krásně a pozdravujte smečku. :-)

Fotky

(Jana Gabrielová, 2. 11. 2007 6:25)

Dobrý den přes víkend Breta nafotím a pošlu vám hned fotky na váš meil. Bret strašně rád chodí ven nejraději by chodil každý 5 minut., jak se mu tam libí. Jinak už umí dávat pac a umí poslouchat když na něj zavolám ale nerad se mazlí.Jinak před den je moc hodnej ,lehne si a spí takže ani oněm nevím že je vůbec doma. O víkendu vám tedy pošlu jeho fotky. Přeji vám pěkný den.

Fotečky

(Denisa, 1. 11. 2007 19:49)

Na fotečky se určitě moc těšíme a budeme moc rádi, když nám nějaké pošlete. :-)

Bretík

(Jana Gabrielová, 22. 10. 2007 9:08)

Určitě se vám ozvu. A Bretíkovi vzkaz od vás vyřidím. A určitě vám pošleme nějaké fotky Bretíka jak roste. Přeji vám pěkný den.

Porod

(Denisa, 21. 10. 2007 21:35)

Ještě před pár měsíci bych vám řekla, že porod je pro majitele fenky bez nějakých velkých starostí. Že se fenečka prakticky o všechno postará sama, včetně odklizení placent a odstranění pupečních šňůr. Ale po naší poslední porodní zkušenosti tohle už říct nemůžu. Hlavní je, aby fenka měla klid. Předem je taky dobré zjistit si číslo na veterinární pohotovost pro případ, že by nastaly komplikace. Stát se může cokoli, takhle potom člověk nemusí stresovat s hledáním čísla na internetu, jako jsem to dělala já, když jsem se v noci nemohla dovolat našemu vetovi. Určitě se zase ozvěte, budu ráda. Pusu Bretíkovi. :-)

štěnátka

(Jana Gabrielová, 21. 10. 2007 12:30)

Já myslela jestly je náročný ten porod.Jinak děkuji moc za informace,jste moc hodná. Péči o štěnátkách vím už jsme předtím pejska měly doma . Jinak Bretík moc hodný pejsek a moc hodnoučký. Kdybych se chtěla ještě na něco zeptat ozvu se vám.Přeji pěkný den.

Štěňátka

(Denisa, 21. 10. 2007 7:48)

Jak náročné je mít doma štěňátka? Záleží na přístupu. Pokud jsou celý den a noc zavření někde v kotci a člověk je jde jen nakrmit a uklidit ten úzce vymezený prostor od jejich exkrementů, a pak je vyexpeduje pryč v šesti týdnech, tak to ani tak hrozné být nemusí. Leda snad finančně. Ale když víme, že ti malí kromě jídla a spánku potřebují i lidskou společnost, aby z nich nevyrostli bázliví nebo naopak útoční psi, pak by se dalo říct, že je to jako s malým miminkem. Člověk je nesmírně šťastný, že ho má, raduje se z toho, jak krásně roste, z jeho prvních krůčků atd. Ale každý večer lehá do postele zničený jako Hirošima. :-) Jde hlavně o to, pohlídat porod, ale když jde všecko hladce, fenka si se vším kolem poradí sama. Stará se v podstatě sama ještě první tři týdny. Uklízí po nich hromádky a loužičky, když je dost mléčná, krmení obstarává taky ona a ti maličcí vlastně pořád jen jí a nebo spí. Takže tam je spíš větší starost s fenkou. Aby měla dostatek kvalitního jídla a stále přístp k pitné vodě. Pokud je v tomhle období v pořádku fenka, jsou v pohodě i štěňátka. Jen se musí hlídat, zda přibírají a případně jestli není potřeba začít přikrmovat sušeným mlékem. Ve čtvrtém týdnu jejich života se to všecko zlomí a začíná s prcky být daleko víc zábavy, ale zároveň přibývá práce. Ke konci se z nich stane demoliční četa, která je schopná rozcupovat všecko, k čemu se dostane.

Bretík

(Jana Gabrielová, 20. 10. 2007 9:18)

Dobrý den Bretík je moc přes den hodný ,přes den pořád spí a v noci ponocuje.Dnes mu zachatnuly moje boty.Ze svým kámošem Maxem si spolu hrají a ponocují spolu. Naučila jsem Bretíka přivolání na pískaní a poslouchá dobře ,okamžitě ke mě přibhně,pomalu se se učí.Tet ho učím aby dával pac .Tetka nám spává v kuchyni a někdy za sedáčkou tam se mu líbí nejvíc.Maxík se kněmu přivine a spí spolu.Dívala jsem se na nové fotky co jste dávala jsou moc pěkné.Chci se zeptat je moc náročné když má fenka štěnátka? Je stím moc práce? A smečku pozdravovat budu .Určitě vám pošleme fotky jak se Bretík má se svým novým kámošem. Přeji vám pěkný den.

Bretík

(Denisa, 20. 10. 2007 8:48)

Dobrý den. Tak co prcek? Už se ten jeho křečkovský režim trošku spravil, nebo ještě pořád ponocuje?
Až budeme mít štěňátka, určitě se vám ozvu. Ostatně jistě zase budou tady na stránkách spousty jejich fotek. Budou to Brendiny první miminka, tak jsme na ně všichni moc zvědaví a hlavně na Brendu, jak to zvládne a jaká bude mamina.
Tak zatím nashle a pozdravujte smečku.

štěnátka

(Jana Gabrielová, 15. 10. 2007 17:59)

Dobrý den u Bretíka je to tet dost dobrý přes den spí a v noci je vzhuru.Trohu mi to připadá jak u křečku. Křečci vpřes den spí a v noci jsou vzhuru. Jinak je moc hodnej právě Bretík si v noci spolu v noci hrají. Kdybyste měly zase štěnátka dala byste mi prosím vědět . Přemýšlela jsem že bych chtěla ještě jednoho Labradora potom .Náš malej jsi pořádc s Bretíkem hraje strašně se mu libí,však znáte malé děti když vidí pejska jsou stoho celý uplně celý pryč.

Štěňátka

(Denisa, Verona a Brenda, 15. 10. 2007 12:20)

Tak to je fajn, že s Maxíkem vycházejí. Přiznám se, že jsem měla trošku obavu, aby toho broučka Bretík neničil. Ale když spolu budou vyrůstat takhle od Bretíkova miminkovského věku, tak to snad bude dobrý. Navíc myslím, že v něm pak Max bude mít velikýho ochránce. :-)
S Veronkou další štěňátka neplánujeme, chceme ji už nechat odpočinout. Uvidíme za pár roků, v jaké bude kondici, ale v každém případě v dohledné době určitě ne. Manžel stále uvažuje o tom, že bychom nechali nakrýt Brendu, věk už na to má, bylo jí 21 měsíců a zklidnit by se potřebovala jako sůl. Ale má hárat teď na přelomu října a listopadu. To by pak byla zimní štěňátka, která nemohou být alespoň přes den venku a je s nima o to víc starostí. Navíc se říká, že jarní miminka jsou pak zdravější. Uvidíme, možná s tím krytím počkáme skutečně až do jara příštího roku.

Hnědý chlapeček

(Jana Gabrielová, 15. 10. 2007 6:16)

Dobrý den děkuji moc za odpověď. To vám věřím že je vám moc smutno po ostatních štěnátek? Dneska Bretík byl v noci noční nespavec.Prostě se vzbudil a hral si. Přes den spí a v noci ne tet nespal. Dnes ráno jsi hrál s naším Jorkšírem Maxem,jsou fakt skvělá dvojka.jinak je moc mocný hodný.Chci se zeptat kdy plánujete další štěnátka? Přeji vám moc krásný den.

Dobrý večer.

(Denisa, Verona, Brenda a Sára, 14. 10. 2007 20:16)

Bretíček je šikulka!!! Jsme na něj moc pyšní!
Od včerejška máme doma jen jedno miminko, ostatní se nám rozprchly do světa, tak je tu teď docela nezvyklý klid. Ale Sára nám všecky prcky docela s přehledem dokáže nahradit. Je to děsný ďáblík. :-)
Přeju dobrou noc vám i pejsánkovi a děkuju.

Hnědý chlapeček

(Jana Gabrielová, 12. 10. 2007 15:53)

Dobrý den tak Bretíček je moc hodný pejsek pořád skoro spinka,papa a pije a zase spinka. V noci vůbec neknučel.Daly jsme mu pelíšek k naší postely a hezky spinkal. Tak už si pro všechny štěnule přijely nový majitele?

Děkuju za zprávičku

(Denisa, Verona, Brenda a Sára, 11. 10. 2007 20:46)

Přeju vám, ať vám Bretík dělá jen samou radost. Je to pravdu miloučký pejsek, vždycky byl takový náš hodňásek.
Moc vás všechny pozdravuju a posílám velkou pusu pejsánkovi.
PS: Za každou fotečku a nebo zprávu o Bretíkovi budu určitě strašně vděčná. :-)

Hnědý chlapeček

(Jana Gabrielová, 11. 10. 2007 18:27)

Dobrý večer

Zdraví i hnědý chlapeček, tak paničko dorazil jsem do nového domova a v Kajově jsem plakal pak jsem usnul paničce v klíně a teď jsem se napapal a říkají mě Bret.

Jinak mi Vám moc a moc děkujeme Bretík je krásnej a milej. Teď trošku pláče ale zvykne si. Koukli jsme na fota, které jsme od Vás obdrželi a jsou krásné. Ještě jednou děkujeme a jsme s pozdravem

Gabrielovi

Ps.: Určitě Vám budeme průběžně dávat zprávičky o Bretíkovi, nejraději by jsme mu říkali hmědý chlapeček.

:-)

(Denisa, Verona, Brenda a Sára, 10. 10. 2007 21:59)

Dobrý večer.
Určitě se ptejte. A to zítra a nebo třeba i později, bude-li to v mých silách, ráda vám poradím nebo pomůžu.
Tak zatím nashledanou.

pelíšek

(Jana Gabrielová, 10. 10. 2007 20:04)

Dobrý den ,Tak děkuji moc za radu ke koupi pelíšku.Zítra ho jdeme kupovat než k vám přijedeme. Zatím se mějte moc pěkně kdybych se chtěla ještě na něco zeptat tak se ozvu nebo se rovnou zeptám vás zítra na místě.Přeji pěknou dobrou noc.

Pelíšek

(Denisa, Verona a Brenda, 10. 10. 2007 19:03)

Dobrý den, úplně nejlepší by bylo koupit takový ten plastový pelíšek o rozměrech 93x68 nebo ještě líp 110x80 cm a do něj nějakou dečku. Polštářek samozřejmě může mít taky, naše holky spávají na polštáři, ale s jeho koupí bych možná malinko počkala. Z vlasní zkušenosti mohu říct, že první pelíšek malý labrador zničí. Přesněji řečeno rozcupuje namaděru. Alespoň naše divoženky to takhle měly. Obě dvě. :-)

pelíšek

(Jana Gabrielová, 10. 10. 2007 14:08)

Dobrý den chtěla bych se vás zeptat jaká velikost pelíšku je ideální pro pejska? Jestly může mít pejsek i polštářek? Děkuji předem moc za odpověď.