Jdi na obsah Jdi na menu
 


Práva zvířat v kostce

5. 6. 2007

Obrazek1. Všechna zvířata mají stejná práva na existenci v rámci biologické rovnováhy. Tato rovnost nezakrývá rozdílnost druhů a jedinců.

2. Život každého zvířete, má právo na to aby byl respektován.

3. Žádné zvíře nesmí být vystaveno špatnému zacházení nebo krutému jednání. Jesliže je usmrcení zvířete nevyhnutelné, musí být okamžité, bezbolestné a nevyvolávající úzkost. S mrtvým zvířetem se musí zacházet vhodným způsobem.

4. Divoké zvíře má právo na život a rozmnožování ve svém přirozeném prostředí. Dlouhodobé zbavování volnosti, rekreační lov a rybolov i jakékoliv využívání divoké zvěře jiným než k životním účelům jsou v rozporu s tímto právem.

Obrazek5. Zvíře, které je závislé na člověku, na pozorné zacházení a péči. V žádném případě nesmí být opuštěno nebo neoprávněně usmrceno. Veškeré formy chovu využívání zvířete musí respektovat fyziologie a chování, které jsou doména druhu.

6. Pokus na zvířeti, které zahrnuje fyzické nebo psychyckcké utrpení, porušuje práva zvířete. Musí být vyvýjeny a systematicky zaváděny náhradní metody.

7. Jakýkoliv čin zahrnující smrt zvířete, která není nutná, a každé rozhodnutí vedoucí k takovému činu představuje zločin proti člověku.

Obrazek8. Jakýkoliv čin ohrožující přežití divokého druhu a každé rozhodnutí k činu představující genocidu tvz. zločin proti druhu. Vybíjení divokých zvířat, znečišťování a ničení biotopů představuje genocidu.

9. Právní osoba zvířete a jeho práva musí být uznány zákonen. Obrana a ochrana zvířete musí mít své zástupce ve vládních orgánech.

10. Výchova a veřejné vzdělání musí nést člověk k tomu, aby již od dětství respektoval zvířata, rozuměl jim a vážil si jich.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář