Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktivity se psy

20. 4. 2007

ObrazekAGILITY

Agility je celosvětově velmi oblíbený psí sport. Závisí na tom, jak se majitel-psovod a pes dokáží dorozumět na parkaru, který je trochu podobný koňskému parkuru. Zde pes zdolává překážky např. skokovky, tunel, houpačku, kruh, áčko, slalom, stůl, atd. Společně s ním běží psovod a naviguje ho. Tento sport není jednoduchý a vyžaduje vyšší stupeň ovladatelnosti a kvalitní dorozumění mezi psem a psovodem..

AGILITY CROSS

Tento sport je víceméně stejný jako klasické agility, jen je v přírodním terénu.

FLYBALL

Flyball je dnes již také velmi populární sport. Zpočívá v tom, že pes zdolá zpravidla 4 stejné překážky (skokovky) a za nimi je box s dírama a v jedné z nich je položený míč o velikosti tenisáku. Pes má za úkol tyto 4 překážky zdolat směrem tam a s míčkem co nejrychleji utíkat zpět přes překážky a míč odevzdat pánovi.

FRISBEE

Další nově populární sport. Psovod různými způsoby nahazuje svému psovi létající talíř. Zábavná a efektní hra, která psa trénuje v obratnosti a pohotovosti.

COURSING

Jsou to přírodní dostihy, předchůdci dostihů na drahách. Běhají se na dráze v přírodním terénu, kde pes (mohou běhat různá plemena) zdolává různé překážky - stromy, keře, voda aj. a snaží se dostihnout umělou vlečenou návnadu.

ObrazekDOG - TREKKING

Pes v postroji nebo jen s obojkem je spojen tažnou šňůrou se svým psovodem, který musí nést povinnou výbavu předepsané hmotnosti. Oba, odkázaní několik dnů jen sami na sebe, překonávají ve složitém přírodním terénu až stokilometrové etapy - podle trasy vyznačené organizátorem a mapě. Jedná se o extrémní individuální sport pro dobrodruhy a samorosty, kteří dokáží přežít v přírodě v jakýchkoli podmínkách.

DOG - PACKING

Pes nese na zádech speciální malé batohy. Je to spíše užitečný doplněk k jiným sportům, vycházkám do přírody nebo i k běžným denním nákupům. I na nošení břemene musí být pes trénovaný.

TRIATLON

Psovod se svým psem překonává několikakilometrovou trať na kole, během a plaváním. Závody jsou zpravidla rozděleny na kategorie, například podle velikosti psa. Rozhodující je čas, za který byla trať překonána.

CANICROSS

Psovod a jeho pes běží přírodní cestou. Pes v postroji táhne na tažné šňůře svého psovoda a pomáhá mu tak snadněji překonávat obtížný terén.

ObrazekSPORTOVNÍ VÝCVIK

Psovod svého psa cvičí podle stanovených zkušebních řádů, které mají sportovní charakter (např. národní zkušební řád nebo mezinárodní zkušební řád).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář